header img

Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezi Hakkında

Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezi

Kasım 1995 yılında Ankara'da ilk defa 1.5 Tesla MRG Cihazı ile hizmete girmiş olan Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezimiz; şu anda MRG, BT, USG, Kemik Mineral Dansitometri, Dijital Mamografi ve Dijital Radyografi cihazları ile hizmet vermektedir.

Tıbbi cihazlarla ilgili tüm teknolojik gelişmeleri takip ederek merkezimizin gerekli yenilemeleri düzenli olarak yapılmıştır.

Mart 2018 tarihinde BT Cihazımızı 128 Kesitli, koroner arter anjiyografi tetkiki de yapabilen, düşük doz çekimler yapan GE Revolution EVO cihazı ile değiştirdik.

Düşük radyasyon dozlu bilgisayarlı tomografi incelemeleri yapabilmek, özellikle çocuk hastaların BT taramalarında, devamlı takip BT tetkiki yaptırmak zorunda olan hastaların takibinde çok önemlidir. Bu gibi hastalara artık merkezimizde düşük doz BT tetkikleri  yapılabilmektedir.

2019 yılı içinde Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezi'mizde bulunan Radyografi Cihazı, GE Marka Brivo X575 Modeli dijital radyografi cihazı ile,Doppler Ultrasonografi Cihazı Canon Marka Aplio500 Modeli ile ve Dijital Mamografi Cihazımız ise Tomosentez özellikli GE Marka Senographe Pristina Modeli ile yenilenmiştir.

 Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezi Bekleme Salonumuz

GE Revolution EVO

Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezi Mithatpaşa Caddesi 16/B

Koroner arter BT anjiyografi dahil olmak üzere yüksek hız gerektiren tüm BT anjiyografi işlemleri düşük doz radyasyon verilerek merkezimizde yapılmaktadır.

Koroner arter hastalığı teşhisinde çok önemli olan koroner kalsiyum skorlaması da merkezimizde yapılmaktadır. Koroner kalsiyum skorlaması bir nefes tutumu kadar kısa sürede vücuda herhangi bir ilaç verilmeden yapılmaktadır ve kalp hastalığı açısından önemli bir risk olan  damar sertliğinin erken teşhisi ve tedavisi amaçlanmaktadır.

Ultramar olarak; 1997 yılında Türk Patent Enstitüsü tarafından marka tescilimiz yapılmıştır. 2006 yılında Türkiye'de ilk defa Tıbbi Görüntüleme alanında ISO 9001:2000 kalite belgesini almaya layık görülmüş, ilerleyen yıllarda başarımız tekrar onaylanmıştır.

Sağlık; bizim için acildir, hassastır, önemlidir, ihmal edilemez. Zamanında teşhis, kesin, net ve güvenilir sonuç doğru bir tedaviye hazırlık temel ilkemizdir.

Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezi Bilim ve Teknolojiyi sağlığın hizmetine sunmak amacıyla Mithatpaşa Caddesi üzerinde 16 numarada hizmetinizdedir.

Ultramar Tıbbi Görüntüleme Merkezi Raporlama

Mithatpaşa Caddesi No:16/B 06420

Yenişehir / Kızılay / ANKARA

Tel: +90 (312) 431 64 84

GSM: +90 (530) 763 28 68

Faks: +90 (312) 431 64 87 

 

E-Mail: info@ultramar.com.tr

Web: www.ultramar.com.tr

 

ULTRAMAR İletişim

Ultramar Galeri